Konkrečios strategijos ir patarimai pradedančiajam

 

Instagram yra mobili programėlė ir socialinis tinklas skirtas nuotraukų dalinimuisi, kuris buvo sukurtas 2010 metais. 2012-aisiais Facebook perpirko ją už milijardą dolerių. Ši platforma turi daugiau kaip 300 milijonų kasdienių vartotojų ir apie 500 milijonų vartotojų, kurie prisijungia bent kas mėnesį.

 

Koks yra Instagram veikimo principas?

 

Kaip susikurti paskyrą

Nors ir pritaikytas darbastaliui, Instagram yra sukurtas kaip visų pirmiausia mobili programėlė, todėl prieš susikuriant paskyrą, reikės ją atsisiųsti. Norint prisijungti, galite arba susieti savo Instagram paskyrą su Facebook, arba įvesti savo el. paštą. Prisijungiant per Facebook visa informacija (kaip vardas, pavardė ir profilio nuotrauka) apie jus bus suvesta automatiškai, tačiau vistiek turėsite susikurti vartotojo vardą ir slaptažodį.

 

Jeigu norite gauti savo paskyros statistiką ir įžvalgas, rekomenduojame ją konvertuoti į verslo paskyrą. Norint taip padaryti, reikės paskyrą sujungti su savo Facebook verslo paskyra: tiesiog nueikite į programėlės parametrus ir sekite instrukcijas pateiktas paspaudus „Switch to Business Profile“. Susikūrus Instagram profilį, galite nueiti į savo profilio kortelę (mygtukas jūsų ekrano dešinės pusės apačioje) ir paspausti „Edit Profile“ mygtuką, kad pakeistumėte savo vardą, pavardę ir profilio nuotrauką. Čia taip pat galite pridėti savo svetainę arba trumpą aprašymą.

 

Jeigu norite sužinoti daugiau apie įvairius būdus, kaip galite panaudoti savo Instagram statistikos duomenis, spauskite čia: 

 

Norint pakeisti programėlės parametrus, spauskite krumpliaratį dešinės pusės viršuje. Čia taip pat galėsite peržiūrėti jūsų pamėgtas nuotraukas, rasti jums patinkančių vartotojų, pasirinkti paskyros privatumo būseną, ištrinti savo paieškos istoriją ir atsijungti.

Dažnas klausimas – Kaip ištrinti Instagram paskyrą?

Tokios programėlės kaip Instagram nesuteikia lengvo būdo ištrinti savo paskyros, bet jei Jus domina kaip tai padaryti – pažiūrėkite šį video:

Programėlės naudojimas

 

Naudotis Instagram programėle yra gana paprasta. Atsidarius programėlę, iš pradžių jums rodys pradžios puslapį. Čia jums rodys jūsų sekamų vartotojų nuotraukas, remiamus įrašus (priklausomai nuo jūsų pomėgių) ir jūsų pačių įrašų istoriją.

 

Programėlės apačioje matysite penkis mygtukus: pradžios puslapį, paieškos kortelę, nuotraukų pridėjimą, „širdelę“ (kur galite pamatyti, kas pamėgo jūsų įrašus) ir jūsų profilį. Paieškos kortelė padės jums rasti daug įdomaus turinio ir naujų vartotojų. Naudodami paieškos lauką, galėsite surasti konkretų turinį, vartotojus ir grotažymes. Jeigu nepažymite jums aktualios kategorijos (Žmonės, Žymos arba Vietos), programėlė automatiškai rodys rezultatus pagal jų reitingą, t.y. populiariausi įrašai bus rodomi viršuje.

 

Taip pat pamatysite horizontaliai slenkančią nuotraukų eilę, vadinamą „Trending Tags“, o po ja, populiarių įrašų sklaidos kanalą, vadinamą „Explore Posts“. Tai puikūs būdai rasti daugiau žmonių ir prekinių ženklų, su kuriais turite daug ką bendro. Pasekdami profilius, kurie kuria panašų turinį kaip jūs, galite ir pats rasti naujų sekėjų.

 

Naujausios veiklos puslapio (širdelės mygtukas) viršuje pamatysite dvi korteles: „Following“ ir „You“. „You“ kortelėje rasite naujausius pranešimus apie tai, kas jus pradėjo sekti, pamėgo jūsų nuotrauką, paliko prie jūsų nuotraukos komentarą ar jus paminėjo. „Following“ kortelėje pamatysite naujausią savo sekamų vartotojų veiklą: jų pamėgtas nuotraukas, komentarus, pasektus vartotojus.

 

Savo profilio kortelėje galėsite pamatyti visus savo įrašus, redaguoti savo profilį ir parametrus. Po aprašymu galite matyti savo turinį keturiais skirtingais būdais: kaip naujausių įrašų miniatiūrų koliažą (numatytasis vaizdas), pilno dydžio nuotraukų srautą, nuotraukų žemėlapį (jeigu naudojate geografines žymas) ir nuotraukų, kuriose jus pažymėjo kiti vartotojai koliažą.

 

Turinio kūrimas

 

Savo naujienų sraute Instagram leidžia dalintis savo nuotraukomis ir vaizdo įrašais, bei laikinaisiais Instagram „Stories“ ir gyvai filmuota medžiaga.

Reklama Instagram pirma foto

Nuotraukų pridėjimas

 

Norint pasidalinti nauja nuotrauka, paspauskite ant kameros mygtuko, esančio ekrano apačioje. Taip atidarysite savo telefono kamerą. Galėsite rinktis ar norite sukurti naują nuotrauką, ar norite pridėti jau egzistuojančią nuotrauką iš galerijos. Paspaudę „Next“ jūs būsite nukreipti į puslapį su daugeliu pasirinkimų, kaip Instagram filtrai ir redagavimo režimas, kuris leis jums pakeisti nuotraukos ryškumą, kontrastą, struktūrą, koloritą, prisotinimą, išblukimą, iššviesinimus ir šešėlius. Taip pat galite padaryti vinjetę arba pakreipti/pasukti nuotrauką.

 

Pagal savo poreikius paredagavę nuotrauką, spauskite „Next“. Čia galėsite pasirinkti su kuo norite pasidalinti savo nuotrauka: su visais vartotojais ar siųsti ją tiesiai draugui. Jeigu norite ją paviešinti, parašykite antraštę, apibūdinančią jūsų nuotraukos turinį, pridėkite savo lokaciją, pažymėkite kitus vartotojus ir dalinkitės ja skirtingose platformose. Galite išjungti komentarų rašymo funkciją, paspaudę mygtuką „Advanced Settings“ puslapio apačioje. Jeigu pasirenkate siųsti nuotrauką tiesiogiai tik išrinktiems draugams, papraščiausiai sukurkite antraštę ir išsiųskite ją.

 

Kad padidintų savo pasiekiamumą, prieš dalinantis viešomis nuotraukomis, verslininkai turėtų pagalvoti apie grotažymių panaudojimą. Tarkime, šunų nuotraukos paprastai turi grotažymes #DogsofInstagram, tuo pačiu, maisto nuotraukos yra žymimos #Food. Dažnai Instagram vartotojai peržiūri konkrečiomis grotažymėmis pažymėtus įrašus, kad rastų nuotraukų (ir vaizdo įrašų) atitinkančių savo interesus. Taisyklingas grotažymių naudojimas potencialiai gali pritraukti jums daugiau dėmesio ir naujų sekėjų.

 

Jeigu norite pakeisti savo jau paviešintą įrašą, tiesiog paspauskite ant daugtaškio, esančio prie įrašo, ir pasirinkite „Edit“, kad pakesitumėte antraštę ar pridėtumėte lokaciją bei žymų. Tokiu būdu galite ir pasidalinti savo nuotrauka kituose socialiniuose tinkluose arba ištrinti įrašą.

 

Instagram stories

 

Tai yra reliatyviai nauja Instagram turinio forma, kuomet sukurtos nuotraukos ir įrašai po 24 valandų pradingsta.

 

Savo pradžios puslapyje matote horizontalią juostą su jūsų sekamų žmonių nuotraukomis ir savo profilio nuotrauką su pliuso ženklu. Kuomet pauspausite savo nuotrauką, atsidarys naujas puslapis su keliais pasirinkimais. Galite įrašyti vaizdą gyvai, padaryti paprastą nuotrauką (Normal), GIF tipo įrašą (Boomerang) ir naudotis Hands-Free režimu, kurio pagalba galite filmuoti vaizdą nenuspaudę įrašinėjimo mygtuko.

 

Paspaudę ant rašiklio ikonos, galite piešti ant nuotraukos ar vaizdo įrašo. Lipniojo lapelio ikona jums leis pridėti lipdukų, o „Aa“ ikona leis pridėti tekstą. Norėdami prie jūsų istorijos pridėti daugiau turinio, spauskite kameros ikoną, esančią kairės pusės viršuje. Šios funkcijos yra labai panašios kaip ir Snapchat programėlėje, todėl jeigu esate įvaldęs šią platformą, neturėtumėte turėti sunkumų ir su Instagram.

 

Instagram vaizdo įrašai

 

Vartotojai taip pat gali gyvai įrašinėti išnykstančius vaizdo įrašus. Tai yra lyg funkcija tarp Facebook live ir Snapchat. Galite savo klientams suteikti progą pamatyti jūsų verslo užkulisius arba gyvai (komentarų būdu) atsakinėti į jums užduodamus klausimus. Kai baigsite filmuoti, klipas nebebus pasiekiamas vartotojams (kitaip nei Facebook).

 

Jeigu norite pasidalinti ilgalaikiu vaizdo klipu, galite įkelti jį iš savo galerijos arba nufilmuoti tiesiai per Instagram programėlę. Tokiu atveju vistiek galėsite pridėti filtrus ir keisti viršelius. Taip pat galėsite pasirinkti ar norite įtraukti klipo audio takelį.

Reklama instagram antra foto

Pasiekiamumas internete

 

Naudojantis kompiuteriu, galite pasiekti Instagram per svetainę instagram.com, tačiau ši versija turi labai siaurą funkcijų pasirinkimą. Galėsite prisijungti, peržiūrėti savo laiko juostą ir profilį, pamatyti kitų vartotojų profilius bei mėgti ir komentuoti nuotraukas. Tačiau negalėsite redaguoti ir dalintis nuotraukomis ar naudotis paieškos lauku. Galėsite keisti savo profilį ir parametrus, bet negalėsite keisti profilio nuotraukos. Taip pat negalėsite peržiūrėti savo sekėjų ir sekamų vartotojų sąrašų.

 

Bendravimas su kitais vartotojais

 

Yra daug būdų susisiekti su kitais Instagram vartotojais. Pavyzdžiui, galite pažymėti kitus žmones savo įrašuose arba nusiųsti jiems privačią žinutę.

 

 

Grotažymės

 

Grotažymių naudojimas yra puikus būdas rasti naujų sekėjų Instagram. Jose gali būti naudojami skaičiai ir raidės, tačiau nieko daugiau (pavyzdžiui &*$! simboliai).

 

Kadangi vartotojai gali ieškoti grotažymių naudodamiesi paieškos lauku ar tiesiog paspaudę ant jų kitų vartotojų įrašuose, tai gali tapti naudingu įrankiu stengiantis plėsti savo prekinio ženklo atpažįstamumą. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tinkamų grotažymių naudojimą ir nepersistengti.

 

Tokios grotažymės kaip #nofilter, #selfie arba #throwbackthursday yra labai populiarios Instagram tinkle, bet jos gali netikti jūsų prekinio ženklo reklamavimui. Pasidomėkite kitais gerai žinomais prekiniais ženklais savo verslo srityje, kad suprastumėte, kokias grotažymes geriausia naudoti.

 

Instagram leidžia pridėti 30 skirtingų grotažymių viename įraše arba komentare, tačiau nepersistenkite jas visas išnaudodami. Kuo mažiau efekyvių grotažymių panaudosite, tuo geriau. Populiarių grotažymių naudojimas gali pritraukti daug dėmesio iš kitų vartotojų, bet tai, ko gero, nesukurs didesnio pasekimo jūsų prekiniam ženklui.

 

Geografinis žymėjimas

 

Skelbiant naują nuotrauką, Instagram jums leidžia pridėti jūsų lokaciją. Jeigu naudositės šia funkcija, bus sukurtas jūsų lokacijų ir nuotraukų žemėlapis. Tai kitiems vartotojams parodys kur buvo daryta kiekviena jūsų nuotrauka, todėl tai yra ypatingai naudinga funkcija verslams, kurie yra susiję su keliavimu.

 

Nuotraukų lokacijos pridėjimas rodys jūsų georgrafinę vietą virš kiekvienos jūsų nuotraukos. Paspaudę ant tokios vietos, žmonės gali peržiūrėti visas ten padarytas nuotraukas, todėl tai yra dar vienas būdas rasti naujų pasekėjų. Taip pat, jeigu jūsų verslas yra klientams pasiekiamame pastate ar biure, galite pridėti jo vietą, kad klientai matytų, kur jus gali surasti. Netoli gyvenantys ar dirbantys sekėjai bus labiau linkę pas jus apsilankyti.

 

Prieš dalindamiesi įrašu, lokacijos funkciją galite įjungti ar išjungti. Tai gali būti naudinga, jeigu norite kad tik kai kurie įrašai būtų matomi jūsų geolokacijos žemėlapyje. Taip pat galite rasti netoli esančių objektų, kaip restoranai, turistinės vietos ir kiti verslai.

Reklama Instagram trečia foto

Reklama Instagram

 

Kaip ir kituose socialiniuose tinkluose, Instagram galite skelbti savo reklamą. Čia egzistuoja trys skirtingos reklamos formos:

 

 

Visos šios reklamos formos yra matomos vartotojams naršant savo pradiniuose puslapiuose. Jos padeda įvykdyti keturis pagrindinius tikslus: vaizdo klipų peržiūros, apsilankymai jūsų svetainėje, mobiliųjų programėlių įrašymas ir masių informavimas.

 

Instagram strategijos

 

Vis dar nesate įsitikinę kaip galite panaudoti Instagram plėtoti savo verslui? Išbandykite šias strategijas:

 

 

Instagram patarimai

 

Antraštėse įterptos nuorodos neveikia. Vienintelė vieta, kur galite pasidalinti veikiančia nuoroda yra jūsų profilis. Jos neveikia ir komentaruose, todėl jeigu norite nukreipti žmones į konkretų puslapį, tiesiog pakeiskite svetainę savo profilyje ir antraštėje informuokite vartotojus, kad nuoroda yra ten.

 

Visus savo įrašus siekite su savo prekiniu ženklu. Galbūt gundysitės pasidalinti maisto, aprangos ar gyvūnų nuotraukomis, tačiau jeigu jūsų verslas nėra su tuo susijęs, šie įrašai gali supainioti jūsų sekėjus. Tačiau jeigu radote būdą kaip galite dalintis tokiais įrašais kartu susiedami juos su jūsų verslu, galite savo socialinių tinklų reklamą paversti dar sėkmingesne.

 

Kurkite konkursus ir dovanokite dovanas. Skelbkite įrašus reklamuodami konkursus, kuriuose vartotojai turi pasidalinti jūsų nuotrauka ir tam tikromis grotažymėmis. Paspaudę ant grotažymių, galėsite matyti visus dalyvius vienoje vietoje ir išrinkti laimėtoją. Tokie konkursai leidžia jūsų sekėjams reklamuoti jūsų prekinį ženklą už jus, taip sugeneruojant jums lankytojų srautą.

 

Atsakykite į kitų vartotojų komentarus. Kuomet žmonės komentuoja jūsų įrašus, atsakykite jiems. Bendravimas su savo klientais ir sekėjais jiems parodys, kad jums rūpi ką jie galvoja. Jeigu jie jausis svarbūs, jie bus labiau linkę komentuoti jūsų įrašus ir ateityje.

 

Įterpkite Instagram įrašus savo svetainėje. Kompiuterinėje Instagram versijoje galite gauti įterpimo kodą, su kuriuo įterpsite konkrečias nuotraukas ir vaizdo įrašus į savo svetainę. Tai parodys jūsų lankytojams, kad esate aktyvūs Instagram tinkle ir taip galimai susilauksite daugiau sekėjų. Pasirinkite norimą įterpti nuotrauką, paspauskite daugtaškį, esantį dešinės pusės apačioje, ir pasirinkite „Embed“. Ekrane atsiras langas su įterpimo kodu ir jums leis pasirinkti ar norite kartu įterpti antraštę. Tiesiog nukopijuokite kodą ir įklijuokite jį į savo svetainę.

4.4/5 - (8 votes)
Summary
Reklama Instagram. Jos panaudojimas jūsų verslui
Article Name
Reklama Instagram. Jos panaudojimas jūsų verslui
Description
Reklama Instagram. Konkrečios strategijos ir patarimai pradedančiajam. Instagram yra mobili programėlė ir socialinis tinklas skirtas nuotraukų dalinimuisi, kuris buvo sukurtas 2010 metais. 2012-aisiais Facebook perpirko ją už milijardą dolerių.
Author
Publisher Name
Brand Scatter
Publisher Logo