Trumpai visa esmė apie SEO

 

Viskas prasideda nuo klausimo kas tai ir kam to reikia? SEO (search engine optimization) yra veiksmai, kurie turi būti atlikti, jei norite, kad Jūsų svetainė atsirastų pirmose paieškų variklių (Google, Yahoo, Bing, Yandex) vietose. Pvz., jei dirbate su perkraustymo paslaugomis, Jums yra labai svarbu, kad klientai į Google paiešką įvedę “perkraustymo paslaugos”, Jus pamatytų jei ne pirmoje vietoje, tai bent pirmąjame puslapyje. Kodėl? Ogi todėl, kad tik 6% žmonių nueina į antrąjį Google paieškos puslapį ir kažko ieško tenai. Visi likę 94 % žmonių susirado savo norimas paslaugas pirmajame puslapyje arba tiesiog pakeitė raktažodį. Jūs prarandate potencialius klientus, neturėdami geros puslapio optimizacijos.

 

Kaip turėti gerą SEO?

 

Jis susidaro iš dviejų pagrindinių dalių: vidinio ir išorinio SEO. Trumpai aprašysiu kiekvieną iš jų:

SEO

Jei suprantate angliškai – trumpas filmukas apie pagrindus

 

 

Vidinis SEO

 

Trumpai – tai yra visa, kas yra Jūsų puslapyje. Jei norėtumėte šiek tiek plačiau, tai Jūsų puslapis turi būti sutvarkytas taip, kad žmonės, užsukę į Jūsų puslapį, norėtų jame pasilikti. Tai lemia labai daug faktorių, tokių kaip puslapio užsikrovimo greitis, puslapio pritaikymas mobiliesiems (labai populiarėja), informacijos pateikimas pagal tam tikras taisykles (pavadinimai, raktažodžiai, meta aprašymai, paveiksliukai su raktažodžiais, nuorodos…) ir dar daugelis kitų smulkmenėlių. Trumpai tariant, kaip pavyzdį galite pažiūrėti į šį puslapį – jis tenkina visus vidinio puslapio optimizacijos reikalavimus. Jeigu domina Jūsų puslapio vidinė analizė, geriausia susisiekti su mumis ir mes Jums pateiksime vidinio SEO analizę visiškai nemokamai!

 

Išorinis SEO

 

Trumpai tariant – tai visa, kas yra ne Jūsų puslapyje ir Jūsų įvaizdis interneto platybėse. Išorinio optimizavimo nė negalima pradėti daryti, kol nesusitvarkėte savo vidinio SEO. Visi Jūsų atvesti klientai gali bėgti iš Jūsų puslapio jo daug nepanagrinėję ir taip Jūs stipriai padidinsite savo “Bounce Rate” (rodiklis, kuris parodo, kiek žmonių išeina iš puslapio jo nenagrinėję). Jei šis rodiklis labai didelis – Jūs tikrai nekilsite paieškų varikliuose – net galite nukristi. Išorinis optimizavimas labai stipriai siejamas su Facebook ir Google+, nes iš ten žmonės gali ateiti pas Jus ir paieškų varikliams tai labai patinka. Visa esmė yra turėti daug nuorodų internete, kurios vestų į Jūsų puslapį. Tai daryti taipogi reikia atsargiai, nes galite gauti ban’ą iš Google ir Jūsų visiškai neberodys Google paieškoje.

 

SEO pliusai prieš Adwords

 

 

Išvada

 

SEO yra daug labiau ilgalaikiškas ir geresnis sprendimas, jei norite pastovių gerų rezultatų. Bet kokiu atveju, investuojant į internetinį marketingą, patartina derinti ir Adwords, ir SEO. Taipogi galime padėti su Video marketingu bei su Facebook paskyros populiarinimu.

4.5/5 - (8 votes)
Summary
Trumpai visa esmė apie SEO
Article Name
Trumpai visa esmė apie SEO
Description
Kas tas SEO ir su kuo valgomas? Trumpai aprašyta visa esmė ir pagrindai apie SEO, palyginimai su Adwords - abu įrankiai svarbūs internetiniam marketingui.
Author
Publisher Name
Brand Scatter
Publisher Logo