10 priežasčių

 

Tag managerGoogle Žymų Tvarkyklė (angl. Google Tag Manager) arba GŽT yra žymų tvarkymo sistema, kurios dėka yra pagreitinamas žymų kūrimo, siunčiant vartotojų sąveikos duomenis į Google Analytics, procesas. GŽT naudojimas sutaupo jums daug laiko, padidina jūsų svetainės veikimo mąstą, yra lengvas naudoti, bet kartu ir palieka jums pakankamai kūrybinės erdvės kurti sudėtingas ir specialiai pritaikytas žymas.

 

Informacija, kaip teisingai įdiegti Google Žymų Tvarkyklę:

 

https://support.google.com/tagmanager/answer/6103696?hl=en

 

Čia pateikiame 10 priežasčių, kodėl turėtumėt pradėti naudotis Google Žymų Tvarkykle jau dabar.

 

  1. Užtikrinkite savo svetainės ateitį

Universal Analytics naudojimo pradžia gali būti sudėtinga, jeigu turite atlikti daugelį kodo ar puslapių keitimų. Tokiu atveju naudokite Google Žymų Tvarkyklę, kad po truputį integruotumėtės į Universal Analytics, taip po truputį įmerkiant pirštus į vandenį.

Integravimasis į GŽT užtruks maždaug tiek pat laiko, kiek ir į Universal Analytics, tačiau tai gerokai palengvins bet kokius atnaujinimus ar pakeitimus ateityje, kadangi juos galima atlikti per GŽT, o ne per kiekvieną individualų jūsų svetainės puslapį.

 

  1. Užduočių atlikimo greitis

google tag managerGŽT taip pat pagreitins daugelį jūsų procesų. Įvairūs pakeitimai ir naujos žymos gali būti kuriami žymiai greičiau ir daugelis net nereikalauja kodo pakeitimų. Tai yra ypač naudinga marketingo specialistams, kadangi patiems turint galimybę patikrinti kiekvieną pakeitimą, tai jiems leidžia pagreitinti jų paleidimo laiką. Tai gali reikšti žymiai greitesnį pakeitimų atlikimą net nesinaudojant programuotojo paslaugomis.

 

Pastebėjimas: Google Žymų Tvarkyklės integravimas taip pat padės pagreitinti visą jūsų svetainę! Tai iš dalies yra dėka to, kad GŽT kraunasi asinchroniškai, taip leisdamas likusiam jūsų puslapiui krautis atskirai.

 

  1. Saugumas

Vieni iš didžiausių rūpesčių išlaikant svetainę yra jos apsauga ir galimi gedimai. Nebesirūpinkite, nes GŽT „nesulaužys“ jūsų svetainės ir taip pat nesukurs naujų saugumo spragų.

 

Viena vertus, jūs patys kontroliuojate kas turi prieigą prie jūsų GŽT ir Google Analytics paskyrų. Nepaisant to, vistiek turite laikytis standartinių GŽT saugumo nuostatų, kaip ir naudojantis bet kuriuo kitu turinio tvarkymo arba svetainių kūrimo įrankiu. Taip pat yra kitų privalumų, kaip standartinių šablonų naudojimas jau įprastiems žymėjimo scenarijams, arba potencialių programavimo klaidų mažinimas jūsų svetainėje.

 

  1. Lankstumas

Nesate programavimo profesionalas? Google Žymų Tvarkyklės dėka, tokiu būti ir nereikės. Nors kuriant sudėtingesnes žymas GŽT reikalauja minimalių programavimo žinių, didžiąją dalį žymų sukursite neparašę nei vienos kodo eilutės. Dėl šios priežasties Google Žymų Tvarkyklė yra puikus įrankis bet kam, kas nori reklamuotis, na o programuotojams jis leidžia koncentruotis ties didesniais projektais.

 

Iš kitos pusės, programuotojai ir IT darbuotojai dievins GŽT dėl žemiau išvardintų savybių ir jo pritaikomumo įvairiems projektams. Didžiausia nauda, kurią GŽT teiks jūsų verslui priklausys nuo jūsų svetainės ypatybių ir norimų atlikti užduočių sudėtingumo.

 

Google Žymų Tvarkyklė yra nemokamas įrankis, kuris yra prieinamas visiems, ir absoliučiai bet kas gali įgyti įgūdžių juo naudotis. Tai reiškia, jog galite nusamdyti žmones, kurie turi patirties dirbant su Google Žymų Tvarkykle, visą medžiagą reikalingą naudotis įrankiu rasti internete ir išmokti naudojimosi ypatumų specialiuose kursuose ar tiesiog skaitant knygas.

 

  1. Klaidų nustatymo galimybės

google tag managerLabai svarbu įsitikinti, kad žymos veikia dar prieš skelbiant jas savo svetainėje. GŽT turi integruotą derinimo funkciją, kuri leidžia jums asmeniškai išbandyti ir suderinti kiekvieną naujinį savo svetainėje prieš paleidžiant pakeitimus. Tai yra neįkainojama norint pamatyti pakeitimus gyvai, tuo pačiu nerizikuojant, kad juos pamatys jūsų lankytojai ir nesitaikant prie griežtų programavimo tvarkaraščių.

Be to, nepamirškite pasinaudoti Chrome plėtiniais, tokiais kaip Tag Manager Injector arba Tag Assistant, kurie dar labiau palengvina klaidų taisymo procesą.

 

  1. Versijų valdymas

Google Žymų Tvarkyklė taip pat turi integruotą versijų valdymo funkciją. Kiekvieną kartą jums įvykdžius elemento pakeitimą, jis sukurs naują versiją, kuri bus archyvuojama. Jeigu jums kada nors prireiktų grįžti prie jau egzistuojančios versijos, laisvai galėtumėte taip padaryti. Taip pat tai yra puikus žymų tvarkymo ir žymėjimo problemų sprendimo būdas. Tokiu būdu galėsite sekti savo svetainės pakeitimų istoriją, kartu su informacija kada ir kas juos atliko.

 

  1. Darbovietės ir aplinkos

Ar jūsų darbe keli žmonės dirba prie to paties projekto? Darbovietės (workspaces) ir aplinkos (environments) leidžia komandoms lengvai pasidalinti erdves savo sukurtų žymų testavimui. Tai padės jums lengviau susitvarkyti su žymų tvarkymu ir atskirti bandomąsias žymas nuo tų, kurias jau planuojama skelbti jūsų svetainėje. Ši funkcija puikiai tinka kompanijoms, kuriose daug komandų dirba prie svetainės pakeitimų, kaip ir kompanijoms, kurios dirba su išoriniais tiekėjais ar ilgalaikiais projektais.

 

  1. Vartotojų leidimai

GŽT leidžia suteikti leidimus individualiems vartotojams, kurie gali peržiūrėti, redaguoti ar skelbti pakeitimus. Galite kontroliuoti kas turi priėjimą keisti svetainę ir suteikti leidimą išoriniam tiekėjui padėti kurti žymas, atlikti analizes ir reklamuoti.

 

  1. Integruotos žymos

GŽT turi galybę integruotų žymų skirtų Google Analytics, AdWords paspaudimų konversijoms, pakartotinai rinkodarai ir daugybę kitų trečiųjų šalių žymų. Tai yra ypatingai vertinga marketingo specialistams, kurie dar tik pradeda naudotis GŽT ir neturi daug programavimo patirties. Lengvai galėsite keisti integruotą žymą, žinodami tik kelis svarbiausius dalykus ir be programavimo pastangų.

 

Taip pat galite kreiptis į Google Žymų Tvarkyklės partnerius ir bendruomenę, kuri stengiasi, jog bet kokios iškylančios problemos būtų išspręstos standartizuojant procesus ir taip palengvinant jūsų svetainės naujinių sekimą.

 

  1. Jutikliai

Su GŽT jums nereikės žymėti kiekvienos nuorodos, kurią norite sekti individualių paspaudimų atžvilgiu rankiniu būdu, išsiunčiant informaciją į Google Analytics. Vietoje to, galite sukurti automatinį jutiklį, kuris registruos nuorodas ar mygtukus pagal nuorodų savybes arba pagal standartizuotą vadinimo struktūrą, kaip duomenų savybės. Kuomet sukuriate savo jutiklį, nukreipkite jį į žymą ir galėsite ją sekti.

Google Žymų Tvarkyklė turi integruotus jutiklius, kad galėtumėte lengviau pridėti nuorodų ar kitų elementų paspaudimų sekimą, sudarinėti paraiškas ir taip toliau!

Julian iš MeasureSchool puikiai padeda suprasti Google Žymų Tvarkyklės veikimo principą.

4.6/5 - (9 votes)
Summary
Kodėl vertėtų pradėti naudotis Google Tag manager jau dabar
Article Name
Kodėl vertėtų pradėti naudotis Google Tag manager jau dabar
Description
10 priežasčių kodėl turite pradėti naudotis Google Žymų Tvarkyklė (angl. Google Tag Manager). Praktiniai patarimai - geros įžvalgos.
Author
Publisher Name
Brand Scatter
Publisher Logo